אופטיקה לרכבים. מקורי או תחליפי?

בעלי רכב רבים מתמודדים לעתים עם הצורך להחליף פנסים או אלמנטים אחרים של אופטיקה ברכב. זה מעלה את השאלה באיזו אופטיקה של איזה יצרן לבחור? 
מה ההבדל בין מקוריים לתחלפיים של יצרנים אחרים?
ראשית, נבין מה זה "מקורי".
חלקים מקוריים כוללים חלקים המיוצרים תחת מותג מסוים ומותקנים על מכוניות בתהליך הייצור שלהם (כלומר בפס ייצור). במקביל, הפנס מסומן עם המספר מהקטלוג של יצרן הרכב והמותג המקביל.
הבה נתעכב על שתי נקודות:

  • יצרן.
  • איכות.

Оригинальная автооптика. Проверено

מיהו יצרן האופטיקה המקורית


דעה שגויה היא כי יצרן "המקור" הוא יצרן רכב. עליכם להיות מודעים לכך שמרבית יצרניי הרכבים אינם מייצרים אופטיקה לרכב בחברותיהם. לצורך כך מעורבות החברות הקבלניות. יחד עם זאת, באותו יצרן רכבים עשויים להיות ספקים שונים של אופטיקה לדגמי מכוניות שונים.

האם מקוריות מדברת גם על האיכותיות?

 
Оригинал производства Hella


בהיבט זה, ניתן לטעון רק 100% כי האופטיקה המקורית עומדת במלואה בדרישות שנקבעו בפיתוח דגם רכב ספציפי. בייצורו משתמשים בחומרים איכותיים מתאימים. 
זה עומד בכל המפרט הטכני המוצהר.

יש לזכור כי ה"לא מקורי "יכול להיות לא מן הגרוע, ולעיתים טוב יותר מ"המקורי" באיכותו. לדוגמא, פנסים תחת המותג Hella עשויים לעלות פחות פי שניים מהפנסים המקוריים של כל דגם אאודי או מרצדס, אם כי הם יוצרו באותו מפעל. ובאותה עת הם יכולים להיות טובים יותר מהאופטיקה המקורית של איזו יצרנית קוריאנית תקציבית.
אז ההצהרה כי "המקור" הוא סטנדרט של איכות אינה נכונה לחלוטין. נכון יותר לומר שהחלקים המקוריים עומדים במלואם בדרישות שהציב יצרן הרכב ביחס לדגם מסוים.
כמו כן נציין כי מקור ההפצה העיקרי של האופטיקה המקורית הם נציגים רשמיים של המותג (סוחרים רשמיים).

חלקים תחליפיים


חלקי חילוף שאינם מקוריים הם חלקים המיוצרים בכל מפעל ותחת כל מותג שאינו משמש בפס הייצור. ניתן לארגן את הייצור עם קבלת האישורים וההיתרים הנדרשים.
 אופטיקה שאינה מקורית מסומנת במספר היצרן. שם המותג של היצרן מיושם לרוב על זכוכית הפנס או האור האחורי.

Производители неоригинальной оптики

חלקים כאלה אינם מסופקים לחנויות הרכבה להתקנה על כלי רכב. הם משמשים נהגים בשירות כלי רכב במהלך הפעולה. חלקים לא מקוריים מופצים בכל דרך אפשרית ודרך רשתות הפצה שונות.


מחירים


הבדל ברור בין הפנסים המקוריים והלא מקוריים הו