אופטיקה לרכבים. מקורי או תחליפי?

בעלי רכב רבים מתמודדים לעתים עם הצורך להחליף פנסים או אלמנטים אחרים של אופטיקה ברכב. זה מעלה את השאלה באיזו אופטיקה של איזה יצרן לבחור? 
מה ההבדל בין מקוריים לתחלפיים של יצרנים אחרים?
ראשית, נבין מה זה "מקורי".
חלקים מקוריים כוללים חלקים המיוצרים תחת מותג מסוים ומותקנים על מכוניות בתהליך הייצור שלהם (כלומר בפס ייצור). במקביל, הפנס מסומן עם המספר מהקטלוג של יצרן הרכב והמותג המקביל.
הבה נתעכב על שתי נקודות:

  • יצרן.
  • איכות.

Оригинальная автооптика. Проверено

מיהו יצרן האופטיקה המקורית


דעה שגויה היא כי יצרן "המקור" הוא יצרן רכב. עליכם להיות מודעים לכך שמרבית יצרניי הרכבים אינם מייצרים אופטיקה לרכב בחברותיהם. לצורך כך מעורבות החברות הקבלניות. יחד עם זאת, באותו יצרן רכבים עשויים להיות ספקים שונים של אופטיקה לדגמי מכוניות שונים.

האם מקוריות מדברת גם על האיכותיות?

 
Оригинал производства Hella


בהיבט זה, ניתן לטעון רק 100% כי האופטיקה המקורית עומדת במלואה בדרישות שנקבעו בפיתוח דגם רכב ספציפי. בייצורו משתמשים בחומרים איכותיים מתאימים. 
זה עומד בכל המפרט הטכני המוצהר.

יש לזכור כי ה"לא מקורי "יכול להיות לא מן הגרוע, ולעיתים טוב יותר מ"המקורי" באיכותו. לדוגמא, פנסים תחת המותג Hella עשויים לעלות פחות פי שניים מהפנסים המקוריים של כל דגם אאודי או מרצדס, אם כי הם יוצרו באותו מפעל. ובאותה עת הם יכולים להיות טובים יותר מהאופטיקה המקורית של איזו יצרנית קוריאנית תקציבית.
אז ההצהרה כי "המקור" הוא סטנדרט של איכות אינה נכונה לחלוטין. נכון יותר לומר שהחלקים המקוריים עומדים במלואם בדרישות שהציב יצרן הרכב ביחס לדגם מסוים.
כמו כן נציין כי מקור ההפצה העיקרי של האופטיקה המקורית הם נציגים רשמיים של המותג (סוחרים רשמיים).

חלקים תחליפיים


חלקי חילוף שאינם מקוריים הם חלקים המיוצרים בכל מפעל ותחת כל מותג שאינו משמש בפס הייצור. ניתן לארגן את הייצור עם קבלת האישורים וההיתרים הנדרשים.
 אופטיקה שאינה מקורית מסומנת במספר היצרן. שם המותג של היצרן מיושם לרוב על זכוכית הפנס או האור האחורי.

Производители неоригинальной оптики

חלקים כאלה אינם מסופקים לחנויות הרכבה להתקנה על כלי רכב. הם משמשים נהגים בשירות כלי רכב במהלך הפעולה. חלקים לא מקוריים מופצים בכל דרך אפשרית ודרך רשתות הפצה שונות.


מחירים


הבדל ברור בין הפנסים המקוריים והלא מקוריים הוא המחיר. החלק המקורי עשוי להיות פי כמה מעלות התחליפי. זה  מה שמושך את רוב הנהגים ומאלץ אותם לבצע את בחירתם לטובת "לא מקוריים".

איכות


אז הגיע הזמן לדבר על איכות האופטיקה המקורית והלא מקורית.
כפי שאמרנו קודם, האופטיקה המקורית עומדת במלואה בדרישות של חלקי רכב אלה על ידי יצרן הרכב.
בייצורו מבוצעת בקרת איכות רב שלבית לאורך כל התהליך. ורק לאחר האבחנה הסופית של החלק המורכב הוא נשלח לתחנת ההרכבה.

Производство авто оптики

ייצור אופטיקה לרכבים

בייצור חלקים לא מקוריים היצרנים עומדים בהמלצות העיקריות, אך הם יכולים להשתמש בחומרים אחרים וזולים יותר לייצור מוצרים. זה יכול להפחית משמעותית את עלות הייצור של הפנס. כמובן שאיכותם של מוצרים כאלה לרוב גרועה מאיכות המקורי.
להלן דוגמא קטנה לאיך זה יכול לבוא לידי ביטוי בפועל. בייצור פנס חלופי נעשה שימוש בקומפוזיציה פלסטית שלא תאמה את ההרכב המקורי. הפלסטיק הזה שביר יותר. 
בעת התקנת הפנסים הקדמיים במכונית, בורג מוברג בעוצמה רבה. החורף הגיע ובקור התפרץ הבורג. יש פעמים שפנס מפסיק לזרוח - הריסוס המשקף על המשקף פשוט מתפורר לאחר זמן פעולה מסוים.

אבל, למרות דוגמאות כאלה, עליכם להבין בבירור שלא כל יצרני החלקים החליפים מבצעים את עבודתם בצורה גרועה. כרגע, שוק חלקי הרכב מציע מבחר רחב של אופטיקה תחליפית באיכות גבוהה.  במשך שנים רבות הם מספקים מוצרים איכותיים ברחבי העולם.

כיצד לבחור אופטיקה אלטרנטיבית באיכות גבוהה
בבחירת פנסים, סמכו על יצרנים מהימנים בלבד. להלן רשימה של חלקן.

בקנייה, הקפידו לקבל את הפנס, בדקו אותו. ככלל, המספר מסומן על גבי תאורת הפנס. באמצעותו תוכלו למצוא מידע אודות יצרן הפנסים המקוונים באינטרנט. 
שימו לב כי שם היצרן מוחל לרוב על זכוכית.

נענע מעט את הפנס, זה יעזור להבין אם החלקים הפנימיים קבועים היטב. שום דבר לא צריך לזוז. אם היצרן אינו מסומן בפנס ושום מספר המצוין אינו מאפשר זיהוי, סביר להניח שזה זיוף סיני באיכות ירודה שאין לו הסמכה. זכרו שזיוף סיני יכול להיות באריזה של כל יצרן, אפילו במקורי. מוכרים חסרי מצפון, אובססיביים לרצון להרוויח כסף, יכולים ללכת על טריקים כאלה. יהיו זהירים!

אם לפנס יש מתקן מכני, סובב אותו. כך תוכלו לבדוק את ביצועיו על ידי ראיית הסטה של המשקף.

Проверка фары

בדיקת פנס

ועכשיו הסקירה המובטחת של יצרני האופטיקה הלא מקורית, הנפוצה ביותר במכירה.

אופטיקה באיכות גבוהה מסופקת לחנויות מהיצרניות Hella (גרמניה), Dectane GmbH (גרמניה), Magneti Marelli (איטליה). המחירים עבור אופטיקה זו נמוכים מעט יותר מהמחירים של המקורי, באיכות - לא גרוע ממנו.

אופטיקה באיכות טובה נמכרת על ידי היצרנים Depo (טייוואן), Tyc (טייוואן). לאופטיקה של יצרנים אלה המחירים נמוכים משמעותית בהשוואה למקורי. חובבי מכוניות ואנשי מקצוע רבים רואים בפרטי המותגים הללו את הטוב ביותר על פי קריטריון "איכות המחיר".

אופטיקה באיכות בינונית מיוצרת על ידי Eagle Eyes (סין), סונאר (טייוואן). עם זאת, איכות מוצרים אלה משתפרת במהירות ובעתיד הקרוב תוכל להתחרות ביצרנים אחרים.

האופטיקה האיכותית הירודה כוללת יצרנים סיניים שאינם שמים סימון על המוצרים שלהם.

עם זאת, לעתים קרובות יותר ויותר ניתן למצוא פרטים אלה בחנויות לחלקי רכב מיוחדים שאינם סוחרים רשמיים.
יש גם חברות שקונות חלקים מוגמרים ואורזות אותם מחדש תחת המותג שלהן. הספקים עבורם הם בעיקר יצרנים סיניים וטייוואנים (אם כי ישנם מותגים אירופיים כמו מגנטי מארלי או קלוקרולם). חברות כאלה כוללות, במיוחד, את סיגדה ופולקר. מבין מגוון המותגים הללו תוכלו למצוא חלפים באיכות טובה ובאיכות ירודה.
סיכום:
ישנם יצרנים שונים של אופטיקה שאינה מקורית. ההבדל העיקרי שלהם הוא באיכות המוצרים. רוב היצרנים מייצרים חלקים באיכות טובה. עם זאת, אתה יכול למצוא זיופים באיכות נמוכה.
זכרו שחלק שאין בו סימני זיהוי לזיהוי היצרן שלו עשוי להיות מזויף באיכות נמוכה.
בבחירת אופטיקה אלטרנטיבית, לא יהיה נכון להבהיר אם ליצרן שלה יש את האישורים וההיתרים הנדרשים.

  מקור: kuzovnoy.ru