Оцинковка кузова автомобиля

חלקי בודי הרכב. קריטריונים לבחירה


כידוע, תיקון גוף יכול לכלול החלפה של אלמנטים מסוימים בגוף. לפעמים הרבה יותר קל להחליף, למשל, מכסה מנוע או פגוש, מאשר לבצע פעולות מורכבות לשיקום חלק. כאן מתעוררת משימת בחירת החלק החילופי הדרוש. מישהו ממליץ לקנות רק את המקור, איפשהו אתה יכול לשמוע את הדעה שזה יותר משתלם לקחת את תוצרת טייוואן. באילו קריטריונים יש להשתמש בעת הרכישה?

מְקוֹרִי

לייצור חלקים מקוריים המסופקים להרכבת הרכב משתמשים בטכנולוגיה מסוימת. הודות לכך מיוצרים חלקים העומדים בכל מאפייני העיצוב של מכונית מסוימת ובדרישות הטכניות שנקבעו על ידי המעצבים.

בנוסף, חלקים מקוריים ממתכת נתונים לטיפול מיוחד נגד קורוזיה, המגן על החלק בצורה אמינה מפני קורוזיה.
מרכב רכב מגולווןמחיר השקט הנפשי

ברכישת חלק מקורי, תוכלו להיות בטוחים שכשתתקינו אותו, המרווחים ברכב יעמדו בסטנדרטים של המפעל. הפרות הגיאומטריה הן הסיבה לסירובם של כמה בעלי מלאכה לעבוד עם חלקי חילוף לא מקוריים. זה יכול לקחת קצת זמן ומאמץ להתאים אותם. עם זאת, מחירם של אלמנטים מקוריים של הגוף יכול להיות גבוה פי כמה מעלות חלקים האנלוגים (תחליפים).

לא מקורי

חלקים שאינם מקוריים עדיין גורמים לחוסר אמון באיכותם. והוא נובע מרגע שבו השוק הוצף בסחורות סיניות זולות ואיכותיות.

הרעיון "לא מקורי" הפך לשם דבר ונשמע כמו שם נרדף למילה "סין". עם זאת, בשנים האחרונות, היחס לחלקי גוף שאינם מקוריים השתנה באופן דרמטי. בשוק החלפים לרכב מיוצגים באופן נרחב באיכות טובה מאוד מוצרים ממדינות אירופה . בנוסף, חלקים טייווניים מוסמכים של מותגים ידועים הוכיחו את עצמם היטב. למרבה הצער, הרוב המכריע של היצרניות הסיניות עדיין נחותות משמעותית באיכות המוצרים מהמתחרות.

מיתוסים ותפיסות מוטעות
התהליך הטכנולוגי של ייצור חלקים מקוריים ולא מקוריים אינו שונה. אחרי הכל, לייצור יש צורך להשיג את האישורים וההיתרים המתאימים. עם זאת, ניתן להשתמש בחומרי גלם שונים.
 
Производство оригинальных деталей кузова

לעתים קרובות אתה יכול לשמוע שחלקי גוף שאינם מקוריים מחלידים מהר יותר. מכאן מסיקים שהמתכת דקה יותר בחלקים כאלה. אבל הנקודה היא אחרת לגמרי. כאמור, טיפול יעיל מאוד נגד קורוזיה מתרחש בייצור חלקים מקוריים. טיפול נגד קורוזיה אינו מתבצע בייצור חלקים אנלוגיים (תחליפים). הן חלקים אחרים והן מכוסים באדמת תחבורה. מבחינה ויזואלית, שני הציפויים נראים זהים, אך החלקים המקוריים מוגנים מפני חלודה, והתחליפיים אינם מוגנים מפני חלודה.

לא כל בעלי המלאכה מצפוניים בעבודתם. לעתים קרובות, החלק נצבע ישירות על גבי אותה אדמת משלוח. חלקים צבועים רק מבחוץ. ומבפנים יש השפעה בלתי מפריעה של הסביבה על כל שטח החלק. אז מתברר: עזבתי לחורף, והכנף כולה חלודה.
 

"אדונים" כאלה מאשימים לעתים קרובות את הלא-מקורי באיכות הירודה, אם כי הסיבה הייתה עיבוד שגוי ואיכות ירודה של החלק המקורי במהלך התיקון.

אין ספק, ישנם מקרים בהם חלק חילוף אינו מתאים משמעותית לגודלו. הסיבה להשגת מוצר פגום למכירה היא שליטה לא מספקת באיכות המוצרים (זו אשמתם של מותגים ידועים פחות). חלקים כאלה כפופים להחזרה.

היצרנים של חלקי גוף תחליפים העיקריים בשוק


האיכות הטובה ביותר מוצגת על ידי יצרנים כמו קלוקרלהולם (גרמניה), AKG (גרמניה), R2A (איטליה), סיימה (איטליה).

חלקים המיוצרים על ידי Capat (איטליה), ARS (ארה"ב), API (טייוואן), אפריל (טייוואן), TYG (טייוואן), Cryomax (טייוואן), AKSTE (ליטא) הם באיכות טובה.

חלקים באיכות מספקת כוללים את אראגון (ספרד), ARP (טורקיה), ATL (סין), TECHRAD (סין).

יש גם חברות שקונות חלקים מוכנים ואורזות אותן מחדש תחת המותג שלהן. הספקים עבורם הם בעיקר יצרנים סינים וטייוואנים (אם כי ישנם גם מותגים אירופיים כמו קלוקרלהולם או קאפאט). חברות אלה כוללות במיוחד את "סיגנדה" ו"פולקר ". בין מבחר המותגים הללו תוכלו למצוא חלקי חילוף באיכות טובה ורעה כאחד.

סיכום:
בקרב יצרני חלפים לא מקוריים, ההבדל העיקרי הוא באיכות המוצרים. בבחירת חלקי חילוף שאינם מקוריים, זכרו כי במרדף אחר מחיר קל לשכוח מאיכות החלק. זה יכול לסבך את תיקוני הרכב בצורה משמעותית.

מקור https://kuzovnoy.ru