בחירת חלקי מרכב

חלקי גוף ראויים לדיון נפרד. לעתים קרובות מוצעים ללקוחות חלקי חילוף מפירוק. אספקה מהירה, יש הרבה מאוד מותגים שונים של מכוניות במלאי. עם אלה שהאספקה ​​מהפירוק אינה מקובלת עליהם או שחלק החילוף הדרוש לא נמצא, הם עובדים בכיוונים אחרים.

מדוע עלינו לדבר על פירוקים? חלקי גוף משומש מקורי, אם כי ללא פגמים, טובים בהרבה מחדש שאינו מקורי במובנים רבים.

חלק מתכתי - עובי המתכת טוב יותר מהמקור, כמו גם הביצוע (פינות חדות, ללא חלקים בולטים, פערי התקנה אידיאליים).

תאורה - הפנס המקורי תואם את השני (אותו עיצוב עם אותם מק"טים) וננעל במקומו. המקור תמיד טוב יותר בהשוואה למקבילו באיכות הפלסטיק / הזכוכית, יציקה ועיצוב מעולים, היעדר שאריות צורה, גזומים לפני ההתקנה.

עכשיו בפירוט רב יותר אודות יצרנים המקבילים של חלקי הגוף איתם לרוב אתה צריך להתמודד.

API (טייוואן) - חלקים עשויים מתכת (ברדסים, פגושים) ופלסטיק (פגושים, שפתיים, טלוויזיות וכו '). הפגושים קלים יותר מהמקור, והמתכת דקה יותר מהמכונית המקורית, ולעיתים מרגישה כמו נייר כסף למגע. החורים אינם מתואמים 80% עם המחברים ודורשים עיבוד חוזר עם מסורית. לעתים קרובות יש פגוש / מכסה מנוע שגוי או מרווח פגושים / דלתות שניתן לכוונן כמו מפעל. איכות הפגושים זהה בערך.

TYG הוא מותג מפורסם מאסיה. את רוב החלקים אין צורך להתאים, יש אי התאמות של כמה מ"מ. התקנת חלקי מתכת עם המרווח הנכון. במוצרים פגומים או מזויפים, היה מתח פגוש מעוקל, פערים א-סימטריים בצדדים שונים. 10-15% מהמתקנים יהיו בעייתיים. המתכת הרבה יותר דקה למגע מהמקור וניתנת להסרה לאחר תאונה, כמו נייר כסף. הפלסטיק על הפגוש נסדק בקלות מפגיעות. חברה לא רעה וזולה, אם החלקים הדרושים אינם זמינים לפירוק.

POLCAR (פולין) - באיכות ירודה. ארוניות אינן באותה צורה, החורים אינם תואמים, לא אסתטיים. בחורף זה יכול לפצח מגע. פגושים עקומים, ממוקמים גרוע. הפלסטיק למגע מעורר הרבה ספקות.

היתרון של פולקר הוא הדרגות האיכות הרבות שלו:

O -  חלק חילוף OE במקור עם הלוגו כסימן מסחרי של יצרן הרכב.
Q- חלק חילוף של OEM / OES במקור מיצרן האלמנטים להרכבה הראשונה, עם לוגו בצורת סימן מסחרי.
PC - חלק חילוף לגוף או חלק מאופטיקה באיכות הדומה להתקנה הראשונה. בעל תעודת איכות נוספת שהונפקה על ידי המכון: סנטרו סרגוסה, תאצ'אם, TUV ריינלנד.
PJ / PJB הוא חלק חילוף באיכות להתקנה הראשונה, המומלץ על ידי הספק (מפיץ) ומובטח על ידי יצרן אמין, כפי שמצוין בקטלוג.
P הוא חלק חילוף מאיכות הרכיבים להתקנה.
ZJ - חלקי חילוף לא מקוריים באיכות גבוהה.
Z - כל שאר התחליפים.

אתה יכול לשפוט את איכות החלק רק על ידי עבודה ישירה עם המפיץ ולא עם חנות המוכרת. בתכנית מיוחדת לומד המפיץ על זמינות החלקים, איכות, מחירים שוטפים, זמני אספקה, תמונות ומידע אחר עד לעובי החומר. מוכרים עובדים בערוצי מכירה סטנדרטיים.

DIAMOND (ארה"ב) - ייצור בסין או בטייוואן. הם מייצרים אופטיקה, חלקי פלסטיק, אלמנטים במראה. איכות פנסי הערפל מקובלת ומחיר מצוין. צמיגים באיכות נמוכה מאוד, פלסטיק אפור דק מדי. מחברים מתאחדים בצורה מאובטחת. איכות לא רעה מתחת לממוצע בשוק. איכות הפרטים הרבים קרובה למקור.
גורדון (טייוואן) - איכות לא עקבית. הם יכולים לשלוח כנפיים מושלמות עם מרווחים המתאימים בדיוק מבלי לסיים את ההרכבות. בפעם הבאה יהיה מכסה מנוע אסימטרי באורך 2 ס"מ עם מתכת דקה מאוד. אנשים רבים עוקפים את החברה הזו.
KLOKKERHOLM (אירופה) - ייצור חלקי גוף כמעט לכל המותגים. לפעמים המידות לא תואמות מעט את המקור. חורים ומחברים תמיד משתלבים עם בזה. עובי המתכת והפלסטיק קטן מהמקור. מחיר ממוצע בין סין למקור.
DEPO - היא ספקית ידועה של אופטיקה. אופטיקה הגונה לעלותם, כיסוי נרחב של מותגי רכב, לפעמים כוונון פנסים. באופן כללי, זה זיוף באיכות נוראה, שפוגע במוניטין של החברה.
מול כמות מרשימה של זיופים, DEPO החלה להגן באופן פעיל על מוצריה.

האיכות של ה- DEPO המקורי מקובלת למדי, עם זאת, הדגמים "שלהם" שונים במקור מהמקור במיקום הממדים בפנס הקדמי או בצורת הבר והמחיצה הפנימית. המידות, הצורה והאפשרויות (קסנון, ביקסנון, אדפטיבי, כוונון הטיה) זהים, אך המראה עשוי להיות שונה. אם יש "גיבוי" כחלחל-שחור בתוך הפנס, ב- DEPO זה יכול להיות שחור-זהב או אפור כהה.

בבחירה השוו בין האיכות למקור, או קחו 2 פנסים / פנסים בבת אחת.

כמו כן, DEPO מייצר כיוונון יפהפה, לרוב זול יותר מהמקור עם מצעי פנסים מצופים כרום, עדשות, "עיני מלאך", פנסי קריסטל ופנסים, נוריות LED.

מקור-amzito.ru